Цього року з 18 по 28 червня Лісові Чорти провели міжкурінний виховно-вишкільний табір для молодшого покоління трьох братських, юнацьких куренів: Сірків, Виговців та Сагайдачних. Табір «SWS» проводився в селі Двірці тепер Червоноградського району поблизу річки Свиня. Всі курені патронами мають козаків, тому цьогорічна легенда табору називалась «шлях героя» та була наповнена козацькими традиціями, легендами й звичаями. Останній раз такий міжкурінний табір «SWS» організовувався ще в 2009 році і нарешті ці курені знову змогли з’єднатися та провести неймовірний табір під проводом коменданта ст.пл.скоба Вадима Костюка, ЛЧ. Поєднати курінні табори цього року вирішили через те, що карантин та онлайн пластування відірвали нас від звичайного пластового ритму, тому потрібно було об’єднати сили та зробити, щось дійсно велике і якісне для юнаків.
«Відсутність таборового літа в 2020 році сильно вплинуло на юнатцво та не дало змоги їм показати та вдосконалити навички практиного таборування в природі, тому табір в 2021 році мав надолужити все втрачене та запалити юнаків на ефективне майбутнє пластування», – комендант ст.пл.скоб Вадим Костюк, ЛЧ.
Цього року на табір пройшли 62 учасника першого рівня, 10 учасників підстаршини та 12 членів проводу, табір поділявся на 2 підтабори та мав різну таборову програму й активітети. Через те, що для 60% юнаків цей табір був першим, метою табору було навчити юнаків таборування, практичного пластування та запалити їх великою грою. Кожного дня хлопці відвідували основні пластові гутірки: картографія, мандрівництво, піонірка, пмд, виживання, сигналізація, куховарення випробовували свої сили в спортивних змагах та квестах та проявляли свою фантазію на вечірніх ватрах.
На п’ятий день табору хлопці відвідали кінологічний центр у Великих Мостах, в якому мали змогу дізнатися більше про військову зброю та побачили тренування службових собак та як вони реагують в небезпечних ситуаціях.
Останній день табору традиційно для наших куренів запам’ятовується «Кемп Крафтом» – таборовою рпг грою, в якій кожна команда має здобувати гроші та артефакти на квестах, захоплювати прапори та бази інших команд, заключати договори між командами та боротись за першість. Остання прощальна ватра запам’яталася юнакам не тільки її жаркою та веселою атмосферою, а і ритуалом посвяти козаків, після якого кожен юнак ставав повноцінним козаком. На нічному алярмі закритті козаки дізнались вислід табору, отримали призи та сувенірку, а частина юнаків здобули нові ступені, склали присягу та отримали курінні хустини.
Першуном підстаршини став юнак з куреня Виговського – Северин Яськів.
Мета була досягнута, кожен учасник був задоволений табором та його організацією. Всі повернулися додому з новими знаннями і звісно незабутніми веселими спогадами.
Запалили чар пластування для цьогорічних таборовиків фаміліянти з кадри виховники трьох куренів: Тарас Ванджала, Орест Скобельський, Андрій Філь, Максим Потапов, Андрій Матвійшин, Орест Скобельський, Вадим Оленич.
«І хочуть вони внести в пластове життя та поглибити елемент великої дружби, буйного розмаху, фантазії романтики й веселости, бо вірять, що їх племінне життя – це найкращий спосіб для цього».
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.