Наразі осідок кодла знаходиться у Івано-Франківську, проте засноване було в с. Черніїв (неподалік від самого міста Івано-Франківськ). Офіційна дата заснування 13 листопада 2000 року Божого. 

В тому часі о. Іван Петляк став засновником кодла, а заразом першим кодловим, відокремившись від Близниці. Фаміліянти кодла активно займалися виховницькою діяльністю, зокрема, творенням історії 31 куреня ім. Василя Баюрака та 49 куреня ім. Івана Миколайчука. Також впродовж часу існування кодла хвости від Хом’яка стабільно займають посади у Станичній та Окружній Пластовій Старшині, таким чином вносячи свою лепту у розвиток Івано-Франківського Пласту та Пласту в Україні.

Впродовж першого року існування кодла фаміліянти заснували Екстримальний Вишкіл Практичного Пластування «SOS», який з тих пір проводиться щороку – восени. На цьому вишколі юні пластуни та пластунки мають можливість навчитися навичкам виживання в природі, а заразом випробувати себе. Особливістю даного заходу є рівні складності проходження вишколу. Чим вищий рівень, тим вищі вимоги до його затвердження. 

Також з 2001 року Хом’як проводить ЕВПП «Школа Зимового Мандрівництва», де юнацтво вчили як мандрувати взимку, знайомили із зимовим спорядженням, а також. подейкують, що на перших вишколах, за бажанням можна було спробувати збудувати та переночувати у сніжній норі! Ці заходи вибивалися понад пересічність на фоні загальноприйнятих пластових акцій. 

Хом’яки також відомі таким заходом, як «Магія Нічних Карпат», який зараз є, можливо, найбажанішим до відвідування серед юнацтва. Цей захід проводиться 4 рази в рік (1 раз на сезон). Фішкою заходу є підйом на вершину та зустріч сходу сонця у колі друзів. МНК особливе тим, що для учасників це є шанс відволіктися від буденного життя та провести час без типових для пластових заходів активітетів, як то гутірки. МНК це впершу чергу гарні знайомства та круті спогади.

У 2011 році було відновлено  «Вишкіл Практичного Пластування», який покликаний показати юнацтву основи на практиці. І, незалежно від твого ступеня, навчити чомусь новому та корисному. Цей захід традиційно проводиться у травні та є чудовою підготовкою до таборового літа.

Також  не можна не згадати табір  «Незвіданими Стежками», що починався як станичний захід, а на даний момент має статус крайового. Захід був відновлений в 2012 році, в часі проведення ЮМПЗ і з того часу удосконалюється. Окрім класичної програми табору (ПМД, піонірка, куховаріння тощо) табір вирізняється нестандартними гутірками. На НС ви можете поговорити про урбаністику, спробувати себе в імпровізації, пограти в алтимат, дізнатися більше про тайм менеджмент та зазвичай усе це гарно підв’язане з легендою табору, що змінюється щороку. 

Впродовж усієї історії  кодло не раз брало «Оскар» та «Пластовий черевик»  у номінації «Кращий курінь року». Хвости тримали фасон, таким чином задаючи «темп» усім пластунам Івано-Франківська ось уже 21 рік і ми не збираємось збавляти!