На зв’язку найбільше та найстаріше кодло Старої Землі, а саме кодло Близниця.
Кодло почало свою історію з далекого 1990 року, коли Україна ще не була незалежною, проте дух свободи та патріотизму ширився її теренами. Члени тодішнього товариства під назвою «Школа провідників Пласту» вирушили в мандрівку на Чорногору, де під час одного з переходів почули пісню Гей-Гу! Гей-Га!, що пробудило їх цікавість до історії Великого Племени. 15 липня 1990 року відбулися історичні сходини, де було вирішено створити осередок куреня Лісові Чорти в складі 9 осіб.
Відтоді фаміліянти кодла активно долучилися до становлення Пласту в Україні, так були засновані перші курені станиці Львів, а саме Сірки, Виговці та Сагайдачні. Першим станичним Львова став фаміліянт Богдан Генега, а в тодішньому проводі Чорти складали більшість. Щоб описати вклад фаміліянтів кодла не вистачить і книги, проте серед пластового загалу чи не найбільшу популярність мають заходи, що їх провадять Чорти, тому про них далі і поговоримо.
Першим масштабним заходом став «День Пластуна», котрий вперше був проведений 1992 року і відтоді лише набирає обертів і щораз стає все грандіознішим. На жаль, через карантин останні 2 роки захід не проводиться, але ми все ж плекаємо надії що незабаром ми знову зберемося і забава буде фест!
Також Чорти стали одними з першопроходців в організації лещетарських таборів, котрі кодло провадить близько 30 років. А наступний табір під назвою «ЧортівSKI» відбудеться в лютому наступного року.
У 1995 році вперше було організовано вишкіл з практичного пластування «Стежками Опришків», проведення якого цьогоріч відновили молоді хвости кодла.
Також фаміліянти кодла щороку беруться за організацію Відкриття пластового року, котре гуртує навколо себе всіх пластунів станиці Львів.
Найбільшим змагом серед футзалу є «Кубок Близниці», який щорічно організовується кодлом і збирає юнаків з усієї України.
Також одним з традиційних заходів є вишкіл ПМД, котрий провадять молоді фаміліянти кодла. Поза тим Близниця активно долучається до творення табору «Незвіданим стежками» та провадження «Лісової школи».
Насправді окрім цих заходів котрі є традиційними для нашого кодла, фаміліянти активно долучаються до розвитку юнацьких куренів Сірків, Виговців та Сагайдачних, а також долучаються до організації заходів інших кодел.
Осідок наше кодло має в столиці Галичини – Львові і відповідно більшість фаміліянтів є саме звідти, проте маємо в кодлі і хвостів з Рівненщини.
Наразі кодло налічує 19 хвостів в Молодій Фамілії (УСП) та 28 хвостів в Старій Фамілії (УПС).
Щомісяця ми маємо кодлові сходини де обговорюємо важливі питання, а також спілкуємось про життєві речі. Окрім того намагаємось постійно підтримувати зв’язок, а тому збираємось на неформальні збіговиська, як то пограти в волейбол чи просто побачити хвости один одного.
Провід кодла наразі представлений наступними хвостами.
Кодловий – ст.пл. Орест Скобельський
Суддя – ст.пл. Максим Потапов
Писар – ст.пл. Артем Остапюк
Скарбник – ст.пл. Орест Свірчевський
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.