На зв’язку найбільше та найстаріше кодло Старої Землі, а саме кодло Близниця.
Кодло почало свою історію з далекого 1990 року, коли Україна ще не була незалежною, проте дух свободи та патріотизму ширився її теренами. Члени тодішнього товариства під назвою «Школа провідників Пласту» вирушили в мандрівку на Чорногору, де під час одного з переходів почули пісню Гей-Гу! Гей-Га!, що пробудило їх цікавість до історії Великого Племени. 15 липня 1990 року відбулися історичні сходини, де було вирішено створити осередок куреня Лісові Чорти в складі 9 осіб.
![received_155689266427059](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/received_155689266427059.jpg)
Відтоді фаміліянти кодла активно долучилися до становлення Пласту в Україні, так були засновані перші курені станиці Львів, а саме Сірки, Виговці та Сагайдачні. Першим станичним Львова став фаміліянт Богдан Генега, а в тодішньому проводі Чорти складали більшість. Щоб описати вклад фаміліянтів кодла не вистачить і книги, проте серед пластового загалу чи не найбільшу популярність мають заходи, що їх провадять Чорти, тому про них далі і поговоримо.
Першим масштабним заходом став «День Пластуна», котрий вперше був проведений 1992 року і відтоді лише набирає обертів і щораз стає все грандіознішим. На жаль, через карантин останні 2 роки захід не проводиться, але ми все ж плекаємо надії що незабаром ми знову зберемося і забава буде фест!
![img_1_1639575609504](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_1_1639575609504.jpg)
Також Чорти стали одними з першопроходців в організації лещетарських таборів, котрі кодло провадить близько 30 років. А наступний табір під назвою «ЧортівSKI» відбудеться в лютому наступного року.
![IMG_20211215_155725_024](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/IMG_20211215_155725_024.jpg)
У 1995 році вперше було організовано вишкіл з практичного пластування «Стежками Опришків», проведення якого цьогоріч відновили молоді хвости кодла.
Також фаміліянти кодла щороку беруться за організацію Відкриття пластового року, котре гуртує навколо себе всіх пластунів станиці Львів.
![D8A_0570](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/D8A_0570.jpg)
Найбільшим змагом серед футзалу є «Кубок Близниці», який щорічно організовується кодлом і збирає юнаків з усієї України.
Також одним з традиційних заходів є вишкіл ПМД, котрий провадять молоді фаміліянти кодла. Поза тим Близниця активно долучається до творення табору «Незвіданим стежками» та провадження «Лісової школи».
![D8A_3152](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/D8A_3152.jpg)
Насправді окрім цих заходів котрі є традиційними для нашого кодла, фаміліянти активно долучаються до розвитку юнацьких куренів Сірків, Виговців та Сагайдачних, а також долучаються до організації заходів інших кодел.
![received_840564339955975](https://www.lch.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/received_840564339955975.jpg)
Осідок наше кодло має в столиці Галичини – Львові і відповідно більшість фаміліянтів є саме звідти, проте маємо в кодлі і хвостів з Рівненщини.
Наразі кодло налічує 19 хвостів в Молодій Фамілії (УСП) та 28 хвостів в Старій Фамілії (УПС).
Щомісяця ми маємо кодлові сходини де обговорюємо важливі питання, а також спілкуємось про життєві речі. Окрім того намагаємось постійно підтримувати зв’язок, а тому збираємось на неформальні збіговиська, як то пограти в волейбол чи просто побачити хвости один одного.
Провід кодла наразі представлений наступними хвостами.
Кодловий – ст.пл. Орест Скобельський
Суддя – ст.пл. Максим Потапов
Писар – ст.пл. Артем Остапюк
Скарбник – ст.пл. Орест Свірчевський
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.