21 березня у станиці Київ відбувся перший вишкіл лоукост-мандрівництва. У суботу в галереї Києво-Могилянської Академії говорили про тривалі подорожі і життя закордоном, дешеві способи мандрування, більш кількома десятками країн світу – від Мексики до Китаю, Пакистану і Норвегії, а також альтернативні методи лоукост-мандр – академічний туризм і обмінні програми.

Серед лекторів, які розповіли пластунам про свої закордонні мандри — журналіст і блогер Богдан Логвиненко, мандрівники Богдан та Зіна Матковські, мандрівниця, журналістка та редактор сімейного альманаху “Жила” Анастасія Мельниченко, фотограф і відеооператор телеканалу “1+1” Іван Любиш-Кірдей, журналіст “Газети по-українськи” Антон Семиженко, засновниця сайту 1001idea.info пластунка Соломія Щур, євро-автостоперка Ніка Летичевська та випускниця Гарварду Анастасія Причиненко.

Незважаючи на те, що вишкіл, темою якого були дешеві мандри, у Пласті відбувався вперше, кількість зголошень перевалила за півсотні. Географія столичної суботньої оказії теж велика — на вишкіл приїхали пластуни зі Львова, Харкова, Вінниці, Стрия та Самбора.

“Мені дуже сподобався вишкіл, він страшенно надихає самому кудись відправитись в подорож. Найбільше сподобались екзотичні історії лекторів, які подорожували лоукостом”, – говорить Діана Горбань зі Львова.

“Їду з вишколу лоукост-мандрівництва, що відбувався у Києві. Дуже заперло. Крута атмосфера від Чортів і Рутеній :). А ще нові знайомства, зустрічі зі старими знайомими. В такі моменти розумієш, що Пласт – це афігенно круто!”, – у своєму Фейсбуці дорогою до Вінниці написала Віта Івчанська. Підхопила думку подруги по станиці і Марина Оробець, яка відповіла “Так, вишкіл вдався на славу! Організатори продумали усе до дрібниць. А іменна plastcard замість посвідки – це верх винахідливості :)”.

Поки готувався ще один highlight вишколу – хостел-вечірка зі справжнім барменом і коктейлями – сюрпризом для учасників стала справжня студійна фотосесія.

“Дуже надихає, дає такий заряд сил, натхнення щось робити, про щось поміркувати і я дуже скучила за пластовими тусовками, тому вечір вдався”, – переконана пластунка з Харкова Валерія Литвиненко.

Ми, Лісові Чорти і Рутенії, щиро вдячні за продуктивний день як всім лекторам, що погодились розповісти про свої непересічні і унікальні закордонні подорожі, так і учасникам, які, судячи з відгуків на пластових пабліках, залишились неабияк задоволеними. Тепла атмосфера суботнього вечора за бокалом безалкогольного мохіто під музичний акомпанемент Дмитра Побережного, погодьтеся, вдало підсумували по-пластовому нетипову суботу”, – поділився враженнями від вишколу комендант ст. пл. скоб Артем Жуков, ЛЧ.

Фото для вільного поширення