Лісові Чорти вже 5-й рік поспіль організовують вишколи з домедичної допомоги у Львові. За цей час нам вдалося навчити рятувати життя понад 150 пластунів з 10 осередків. Отримані знання вони застосовують у мандрівках, таборах чи навіть у повсякденному житті.

Вишкіл ПМД – це один із найцікавіших та найпотрібніших вишколів для підготовки пластунів до таборових умов і повсякденного життя. Лісові Чорти горді надавати таку можливість для пластунів та останні п’ять років робити наше спільне майбутнє кращим!”, – говорить ідейний засновник вишколу ст.пл. Ярослав Дворакевич, ЛЧ.

З року в рік ми намагаємося зробити вишкіл кориснішим та продуктивнішим для учасників, бо галузь ПМД включає в себе дуже багато аспектів, осягнути які за день чи два досить складно. 

Згодом помітили, що переважно вишколи з ПМД організовують люди мало дотичні до цієї галузі та на них дають лише багато теоретичного матеріалу, який без практики дуже складно запам’ятати.  

Пріоритет наших вишколів – на практичних знаннях та професійних інструкторах-медиків, які можуть чимало навчити з власного досвіду.

З цим нам вже декілька років поспіль допомагає КНП ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, який надає професійних інструкторів та обладнання, за допомогою якого з легкістю можна практикувати різні ситуації.

Дефібрилятори, манекени, джгути, бинти – не є дивиною для учасників вишколу, з ними вони тепер вміють добре вправлятись.

Крім практичних знань кожен учасник отримав брендований посібник з ПМД, в якому зібрані основні тези з усіх гутірок та який зручно брати з собою всюди.

Провід вишколу рекомендує кожному носити з собою обов’язкові елементи для безпечного надання домедичної допомоги постраждалому, оскільки ніколи не знаєш, коли саме комусь знадобиться твоя допомога.

На мою думку, надавати невідкладну домедичну допомогу має вміти кожен – від дорослого до дитини. Ми не змусимо всіх проходити тренінги з першої медичної допомоги, але ми можемо створити комфортні умови для тих, кому це справді потрібно”, – такими словами комендант ст.пл. скоб. Микола Захарчук, ЛЧ підсумував цьогорічний вишкіл.

Та вишколів мало не буває і наступний вишкіл з ПМД планується  у квітні 2020 року. Квітневий вишкіл буде доступний також для старших пластунів. Організатори таборів/мандрівок, виховники та просто охочі зможуть зголоситись вже незабаром.

Ми ніколи не знаємо, коли і які навики нам знадобляться в житті, але впевнений, що знання ПМД не будуть зайві, тому чекаємо саме тебе на вишколі в квітні”, – переконаний бунчужний ст. пл. скоб Вадим Костюк, ЛЧ.