Зима – особлива та магічна пора року. Тебе не покидає відчуття того, що ніби от-от має трапитися щось незвичайне. Так і сталося, бо символічно, разом із першим снігом в січні, 25-26 числа, в Харкові вперше відбувся інноваційний вишкіл “Nezvidane” для пластунів зі східних регіонів України.

Мета – показати юнацтву, що Пласт є надзвичайною платформою для розвитку, що дає їм змогу стати непересічними громадянами, відкрити приховані можливості та розширити світогляд. “Ми спрямували свої ресурси на те, щоби дати поштовх та вмотивувати пластунів, які в майбутньому будуть своїми ідеями та заходами будуть розвивати свої осередки!”, – каже комендант Вадим Костюк.

Перший день вишколу можна описати коротко: “Шалено”!. У щільному графіку знайшлося місце для гутірок про цінності, розвиток, влаштували театр імпровізації. А особливе вечірнє завдання не давало учасникам можливості нудьгувати, адже були надзвичайно цікаво й нестандартно наповнені. 

Родзинкою програми першого дня був так званий TED Chill від інструктора ст.пл. Тараса Мовчана, ЛЧ. Тарас розповів про становлення, розвиток і сучасні реалії пластового руху в Бельгії. Загалом, завдяки жартам та харизматичності інструкторів-лекторів вдалося підтримувати добрий, веселий та позитивний настрій в учасників, що підтримувало особливу атмосферу вишколу “Nezvidane”. Ст.пл. Артур Дерновий її доречно описав: “Увесь вишкіл – це атмосфера великого сімейства, яка об’єднана заради великих звершень. Розумні діти, купа гарних спогадів та якісна робота – усе це про нас. Їдемо далі за новими пригодами”.

А що й казати про ватру! Це було просто нереально! Головною персоною вечора став чорт Микола, який оцінював імпрези трьох команд і, навіть, забавний виступ від проводу вишколу. Цей, наскрізно наповнений романтикою та гумором, вечір зайняв особливе місце в серці кожного з нас.

Попри те, що перший день був яскравим, другий видався не менш запальним. Повірте, гучний сміх та захопленість учасників було чути аж у Львові! Другий день вишколу дещо відрізнявся від першого, адже був присвячений мотивації, яка грає провідну роль у житті кожного пластуна на його шляху. Також у цей день юнацтво мало змогу представити власні проекти, які в подальшому можуть бути реалізованими в їх рідних станицях, округах. Особливої уваги в програмі другого дня заслуговують гутірки “Кладовище проектів” від ст.пл. Матвія Духа, ЛЧ та “Незвідана історія Пласту” ст.пл. Андрія Чеберяка, ЛЧ, які не залишили нікого з учасників байдужими. Андрій розказав про становлення засад та цінностей організації, наводячи приклади з історії, пояснив чому їх розповсюдження та плекання є надзвичайно важливим у сучасних складних реаліях Східної України. У свою чергу, Матвій зміг переконати юнацтво в тому, що будь-яка поразка може стати перемогою в майбутньому. “Якщо ми їх сприймаємо як досвід, вони стають фундаментом успіху” – зазначив лектор.

На жаль, наближався важкий момент розставання, адже вишкіл підходив до кінця. За ці 2 дні учасники не тільки змогли спробувати себе в ролі організаторів проектів, а й знайти цінні знайомства з інших станиць та округ. “Пласт – це не зовнішня схожість і однакове часопроведення, це можливість поїхати за 1000 км від дому та зустріти там нових друзів з спільними цінностями та запалом в очах. Такі вишколи як “Nezvidane” дають змогу відчути це на повну” – так описав свої враження іструктор заходу ст.пл.скоб Микола Захарчук, ЛЧ.

Що й казати про вишкіл, якщо відгуки, залишені учасниками в усіх їх вараціях, були такими:

“Я дуже рада,що потрапила на цей вишкіл рада, що знайшла нових друзів та знайомих та здобула неоціненний багаж знань”.

“Це мій найкращий вишкіл”.

“Дуже сподобалось , хочу ще. Ви всі дуже дуже круті та запальні”.

До того ж, всі зрозуміли, що креатив проводу не знає меж. Уявіть собі, за проходження вишколу кожен з членів проводу та  учасників отримав одну з перших надрукованих на 3D-принтері відзначок в Пласті. Вражає, чи не так?

  Ми впевнені, що саме це, натхненне і запалене чаром пластування, юнацтво стане рушійною силою в розвитку рідних осередків, а згодом місцевих громад, і може, навіть, цілої країни. Як сказав комендант ст.пл.скоб. Вадим Костюк: «В кожному з нас є купа розуму, сили, фантазії, думок. Якщо їх направити в правильне русло, то ми зможемо зробити краще завтра для Пласту та людства». 

Ми плануємо проводити вишкіл “Nezvidane” в інших куточках України й не тільки; працювати на “Якість, а не кількість”- зазначає інструктор ст.пл. Тарас Мовчан, ЛЧ. 

Знаємо, що за цією українською молоддю стоїть “краще завтра” нашої неньки, а ми допоможемо їм на шляху побудови цього омріяного майбутнього.

Писарка вишколу Поліна Добрянська