Цієї весни після дворічної перерви Микола Захарчук і його молода чортівська команда провели для львів’ян та гостей футзальний змаг “Кубок Близниці”. Розповідаємо, як минув найгарячіший пластовий захід нового року.

Фішкою “Кубку Близниці” вже кілька років є “апгрейд” заходу: від змагання для “своїх” чотирьох юнацьких куренів 10 років тому до цілої футзальної екосистеми. Так, цього року львівські Чорти захотіли попрацювати не лише з командами, а й з уболівальниками та гостями. Кібертурнір, настільний футбол, браслети, харчування й відзначки – такою опцією міг скористатися кожен пластун. Але про це згодом. Зараз – про гру.

Цього року склад престижного турніру поповнили нові команди. Окрім “ветеранів” турніру Сагайдачних, Виговців, Купчинців, Хмельницьких та станиці Старий Самбір, на цей захід вперше потрапили пластуни із Тернополя, Івано-Франківська, Яворова та Стрия. Не можемо не тішитися, що вперше з часу відновлення у змазі взяв (і ще й як взяв!) участь курінь імені Івана Сірка.

Змаг проводили у двох категоріях: U-14 та U-17. Старше і молодше юнацтво (всього 13 команд) грало на двох полях заводу “Полімер-Електрон”, що у львівському мікрорайоні Рясне. Вперше за роки змагу на Рясне Лісові Чорти провели ревіталізацію сусіднього зі спортзалом приміщення – і зробили там вболівальницький хаб. Кожен охочий – і гравець, і вболівальник, і гість – міг зіграти в настільний футбол чи в ігри на приставці – і заробити залікові бали (спойлер – потім найактивніші юнаки та юначки отримали призи).

Згодом на всіх чекав обід, футбольна вікторина і зміна етапів змагу. У залі працювала плазма, що демонструвала результати ігор та турнірну сітку. Команди грали, лунала активна музика, приходило все більше гостей – юнаків та виховників – щоб підтримати улюблені команди. Найбільшу підтримку забезпечили дівчата з Яворова, за що, врешті, й здобули приз за найкраще вболівання.

Долю нового володаря “Кубку Близниці” визначив один гол у фіналі. У категорії U-17 команда куреня ч.3 імені Івана Виговського “Шарамба” повернула собі титул чемпіона з 2015 року. Срібні та бронзові медалі у старшій категорії здобули “Чорні Хлопці” (курінь ч. 69 імені Богдана Хмельницького) та “Авангард” (станиця Старий Самбір) відповідно. До речі, спеціально до змагу кубок турніру оновили – тепер на золотистих табличках красуються всі останні власники трофею. Кубок залишається у Львові – у Виговців.


У молодшій категорії перемогу здобула команда “Шухи” (курінь ч. 25 імені Романа Шухевича). Друге місце – за командою “Noname” – хлопців з відновленого куреня імені Івана Сірка. Бронза – у команди “Миколайчуки” з однойменного куреня Івано-Франківська.

Нагородження було особливим через особливість призів. Вже не перша співпраця з елітними спонсорами робить перемогу в будь-якій номінації бажаною. Зокрема, окрім основних нагород, нагороджували найкращого бомбардира, воротаря, вболівальників, переможців вікторини, настільного футболу та кібертурніру. Не всі залікові бали учасників неосновних ігор були відкритими – переможців настільного футболу та кібертурніру писар зачитував не за іменем чи куренем, а за ідентифікаційним номером браслета. Цифрові технології у прямому значенні!

Прикметно, що перші два місця у змазі з настільного футболу здобули дівчата із Яворова. Прикметно тому, що будемо й надалі доводити: “Кубок Близниці” – для всіх, не лише для хлопців. Після нагородження бунчужний (та капітан екс-переможця “Кубку Близниці”-2017) Вадим Костюк мовив “розхід”, а юнацтво з подарунками вирушило додому.

“Радий, що нам вдалося досягти цілі №1 – створити справжнє свято футболу для команд та  вболівальників”, – каже комендант Микола Захарчук, а редакція сайту погоджується із фаміліянтом. Сподіваємося наступного року на нових гостей, а цього року – на добрі емоції у всіх, хто завітав до Лісових Чортів. Сподіваємося на футзальну зустріч у 2020-ому.

Емоційні фото від Ірини Яворської можете знайти тут.
Принагідно “Лісові Чорти” дякують за спонсорську допомогу Львівській міській раді,  ТзОВ “Галицька здоба”, ТзОВ “Хліб-Трейд”, ФОП Цецхладзе Гізі Джумберовичу, кав’ярні “Світ кави”, ПП Гірниу Володимиру Євгеновичу, Асоціації Футзалу Львівщини, Федерації Футболу України, мережі кінотеатрів “Планета кіно”, “Kredens Cafe”, “Black Honey”, Квест-кімнатам “Legends Of Lviv Escape Room”, Let’s play fun company, РГП “Шувар”, Немченко Сергію Олександровичу і ТОВ “КОМПАНІЯ САНТЕХПЛАСТ”, “Медіа Львів”, а також компанії siteGist.