Цими вихідними 7-8 березня молоді чортяки провели другий вишкіл із серії «Nezvidane». 

Цього разу ми відвідали Ужгород та організували вишкіл для пластунів Закарпаття. На Закарпатті зараз активно почали відроджувати і створювати курені. Тому ключовими темами вишколу були будова та ефективна праця в курені, традиції і фішки.

«Відсутність таких акцій робить пластування досить сірим. І якраз у часі роздумів над вишколом я натрапив на новий вишкіл «Nezvidane» і попросив фаміліянтів зробити наступний в Ужгороді. Вони радо погодилися. 

На вишколі вирішили поставити наголос на курені, оскільки Закарпаття – округа, де дуже туго з куренями. Десь лише започатковуються, десь відроджуються… І саме цей вишкіл став доброю нагодою для величезного імпульсу, який юнацтво понесе у свої гуртки та курені», – каже заступник коменданта ст.пл. Іштван Удут. 

Учасників поділили на 2 вікових категорії відповідно до віку 12-14 років та 14-16 років. Кожна з категорій мала свої гутірки з окремими акцентами та завданнями.

Крім гутірок про курені та їхню будову, учасники почули гутірки, без яких складно жити в сучасному світі: проектний менеджмент, критичне мислення, лідерство та цінності громадянина.

Яка ж теорія без практики? Завдання вишколу – щоб учасники розробили власний проект та розказали про його реалізацію. Щоб навчитись планувати свої майбутні заходи.

У шаленому потоці гутірок, активностей та ігор ми впевнились, що донесли ідеї незвіданого, бо в Пласті найважливіше – це розвиток.

«Вважаю, що дуже важливо відвідувати невеликі осередки та ділитись з ними досвідом, передавати свій запал та мотивувати робити їх справи на користь Пласту та України», – підсумував комендант ст.пл.скоб Вадим Костюк.

Не сумуйте через карантин та віруси. Скоро ми презентуємо щось нове, щось, що не можна пропустити.