20 вересня, у центрі Києва в рамках заходу “Відкриття пластового року” українські скаути-пластуни збудували містечко, в якому гості та жителі столиці мали можливість взяти участь у майстер-класах, послухати цікаві лекції та допомогти українським воякам.

О 12:30 поблизу Маріїнського парку пластуни провели церемонію відкриття заходу. Традиційно у вересні пластуни розпочинають новий активний рік своєї діяльності. Цього року захід відвідали понад 2 тисячі людей, з них близько п’ятиста – пластуни.

Пластовий рік для деяких членів організації розпочався зі складання присяги на вірність Україні, а для Олександра Лінчевського з отримання найвищої пластової нагороди – Бронзового хреста за геройський чин!

Нагорода надається пластунові за визначний чин — врятування життя в небезпеці або інший геройський вчинок. Олександр протягом тривалого часу навчив тисячі українських бійців тактичної медицини, чим довів, що гідний цієї нагороди. Таку ж саму нагороду отримували зокрема і пластуни-вояки, які своїми геройськими діями врятувати життя бойовим побратимам.

На пластовому містечку кожен охочий зміг спробувати себе у стрільбі з лука, спортивних змаганнях, мистецьких активітетах, медичній допомозі, а також спробувати пластової кухні.

Також під час заходу відбулись лекції від цікавих людей. Телеведуча 5-го каналу Тетяна Даниленко розповідала про журналістику. Депутат Київської міської ради, пластунка Олена Галушка поділилась знаннями про міське самоврядування та як до нього долучатись, а співзасновниця Відкритого Університету Майдану, викладач Київської школи економіки, пластунка Юлія Тичківська провела лекцію на тему “Громадські ініціативи та освітні проекти”.

“Дуже приємно бачити стільки людей у пластовому містечку. Ми намагались показати свою діяльність у Пласті для всіх гостей нашого заходу. Будемо раді охочим долучитись до лав українських скаутів”, – коментує головний організатор “Відкриття пластвого року” Андрій Чеберяк

О 19:30 святкування продовжиться у сквері біля Музею історії України, де пластуни організовуватимуть благодійний ярмарок. Виручені кошти будуть передані на допомогу друзям-пластунам, які воюють на Сході нашої держави.

Завершальним етапом “Відкриття пластового року” буде перегляд фільму “Королівство повного місяця” про історію з життя скаутів. Кінопоказ розпочнеться о 20:30 поблизу Музею історії України.