Ясне сонце weekend-у сховалося
Черговий захід порушив сон
Коменданту-Чорту не спалося
Треба іти й тримати фасон

Вже вчетверте Лісові Чорти з львівського кодла «Близниця» організовують Відкриття Пластового року у столиці Галичини. Аж десятеро фаміліянтів трудились, аби львівські пластуни й пластунки після таборового літа урочисто й кайфово провели час на вулицях міста. Станичний Львова Матвій Дух зібрав команду, а команда зібрала понад 400 юнаків, новачок, старшопластунів та сеньйорок на радісне дійство.

dsc_2367

А дійство розпочалося з Літургії. І в храмі не обійшлося без чортів. Адже Службу провадив капелан Пласту, а за сумісництвом любий і поважний Лісовий Чорт, всечесний отець Олекса Медик. Згодом отець довів, що не лише словом, а й ділом уміє творити атмосферу, й покропив увесь пластовий і епластовий загал священною водою. Від Гарнізонного храму Петра і Павла пластуни попрямували до пам’ятника Тарасу Шевченку.

dsc_2442-2

Величний Кобзар по-чортівськи шляхетно дивився на пластову лаву. Так любо-любо стало того дня не лише йому. Максим Бадік читав наказ, а Тарас Іщик гукав до звіту тих юнаків і юначок, що заслужили переведеня на вищі ступені чи складання присяги. Дивлячись на ті радісні схвильовані лиця, кожен усвідомлював вагу щоденної праці для себе, Пласту й спільноти. Чорти, хоч і гонорові, а таки дали слово міському голові Андрію Садовому, аби той, як завжди, натхненно мовив до львівських пластунів.

dsc_2586

По тім, як хорунжі склали стяг, а Тарас гукнув «Розхід!», до Чортів підійшов літній дядечко, який запитав у Юри Каратника: «Ти чорт?!» Потім Юра згадував:  «Я йому ледь не ляпнув «Шо, васа?!»» . Виявилося, дядечко також є Лісовим Чортом. Ба більше! Дєдьо в курені мав тата (теж Чорта), який пережив сторічний вік! Тепер маємо спільне фото з легендою, а згодом матимемо й збіговисько.

29702527481_9c8e22af40_k

А старт Пластового сезону продовжував набирати обертів, адже на вул. Шептицьких, 16, у приміщенні львівської станиці вирувало Пластове містечко. Крамнички, настільні ігри, тактична медицина, військова справа, радіоточка, смачна кухня, чортівські співи – усе це вдалося випробувати кожному охочому пластуну чи перехожому.

dsc_2567

Врешті, на завершення ВПР-у дівчата з куреня Олени Пчілки всіх запросили на свою пекельну вечірку «Bee_project16». Чортівські кореспонденти Матвій, Максим та Юра, прізвище яких ми не розголошуватимемо, кажуть, що святкування вдалося. А, судячи по настрою хлопців та дівчат на Пластовому містечку, вдався й увесь захід. За це Лісові Чорти й вдячні усім, хто до нас завітав. Сезон відкрили!

За фото дякуємо Ярині Нижник та Юрію Гладкому.