В ніч з 12 на 13 вересня 2013 року Божого в невідомому лісі невідомого району невідомої області 20 підлітків Івано-Франківська, Львова, Стрия, Луцька, Миколаєва, Коломиї, Надвірної та Снятина вирушили в пошуках своєї долі. Просувалися, ховаючись то від військових, то від терористів, вміло замітаючи сліди. Вдома їх ніхто не чекав, а якщо і чекав, то вже отримав “похоронки”, бо додому їхня дорога лежала лише 15 вересня. З такої легенди розпочався крайовий екстремальний вишкіл практичного пластування “SOS”, який організувало кодло Молодої Фамілії “Хом’як”.

Голод, холод, відсутність тепла, пастки і збиті коліна наближали умови проведення вишколу до бойових. Гутірки зі слідознавства, виживання, сигналізації та ін. допомогли в якійсь мірі полегшити їхнє перебування в лісі. Але згодом учасники зрозуміли, що це може допомогти їм і в пошуках їжі. Час від часу учасники отримували листи, в котрих були послання чи від терористів, чи від військових.

 

Другого дня учасники знайшли у лісі допомогу, котру “військові скинули з гвинтокрила”. Тепер вони могли перебирати досвід виживання і в дощову погоду. Провід у складі коменданта ст. пл. Петра Григораша, ЛЧ, бунчужного ст. пл. скоба Ростика Ходоровського, ЛЧ, писаря ст. пл. прих. Андрія Заріна та інтенданта ст. пл. Василя Ілика наполегливо спостерігали за поведенцією учасників. Також і слідкували за збереженням легенди й умов вишколу, тому пройшли його не всі.

По завершенню всіх “Пекольних мук” учасників, перемога прийшла до найсильніших – Назара Кордюка зі Стрия (першун вишколу), який отримав приз від Salewa – генерального спонсора SOS’у та Романа Жолобка (другун), яик й отримав приз від Petzl.