16-17 квітня фаміліянти з львівського кодла Близниця організували та провели Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства №71 у Харкові. Долати відстань 1016 км вирушила плеяда пластунів, що давно відомі львівській станиці та загалу: комендант, організатор вже четвертого КВДЧ та ще десятків вишколів Володя Литвин, бунчужний – голова СПР Львова Матвій Дух, писар – прес-секретар станиці Львів Максим Бадік, а також член львівського СПР Кирило Тарасюк і найшанованіший та найдосвідченіший пластун та водій Василь Венгерак. Пекельне товариство розбавила чарівна та розважлива голова КПР Оля Герус.

Дорога до міста-мільйонника була виснажливою, проте, як личить Лісовим Чортам, непересічною. Проїжджаючи Київ, товариство вирішило заночувати у фаміліянта, знаного міжнародного медіачиновника Яреми Духа. Його самого, як виявилось, вдома не виявилось  Тому після вечері, зготованої київським хвостом Романом Тимоцком, хлопці лягли спати на дві годинки, щоб, відпочивши, нарешті дістатися місця проведення КВДЧ.

Ранішній Харків зустрів дощем і панельними будинками. Проте уже до обіду випогодилося та місто постало перед Чортами у всій красі – у перерві між суботніми гутірками КВДЧ ч.71 відбув екскурсію центром Харкова, котрий, за словами фахових фаміліянтів-архітекторів Матвія та Кирила, перевершив очікування та є містом, що гідно тримає фасон. Хлопці встигли побачити найбільшу Європейську площу, розваленого Леніна та барвисті харківські храми. На сам вишкіл завітало близько 30 людей – це і місцеві громадські активісти, і гості з округи, що прагнуть створити нові осередки, і навіть бувалі пластунки з Дрогобича, що навчаються у Харкові – недарма ж його називають містом студентів! Серед учасників вишколу був навіть діючий народний депутат України, що слухняно кивав, а після кожної гутірки задавав мудрі запитання…

Чорти і Оля розповідали про мету Пласту, про Велику Гру, про Обов’язки, про Закон, про Пласт і природу. Харків’яни та гості дуже втішилися гостям з Бандерівщини, раділи іграм від Матвія. Навіть дівчата захотіли в Лісові Чорти – хлопці пообіцяли подумати над пропозицією. А закрили вишкіл у неділю навпроти пам’ятника Шевченкові. Фаміліянти подякували Станичній пластовій старшині та, окрім посвідок, вручили кілька цінних пам’ятних подарунків. Також під час церемоніалу відбулося пов’язання хустин чотирьом новачкам Харкова, з чим люб’язно допомогла Оля Герус.

Дорогою додому хлопці накупили магнітів та хот-догів на заправках. Фаміліянти залишали Харків сонячним і світлоукраїнським, а харківський Пласт – сповнений нових знань, ідей та бажання творити для громади. Бажаємо учасникам вишколу не втратити запалу та не зупинятися на шляху до розвитку організації. Поїздка вдалася!