«Мам, хочеш я дам йому слухавку?! – шепоче в трубку Вадим Петрук. – Та кажу тобі, мамо, я в Посла!». Мама Мефіста відмовляється вірити сину, коли той запевняє, що вечеряє з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні у його резиденції в центрі Києва. Роман Ващук і сам непроти перекинутись словом із пані Галиною, але зважаючи на непересічну подію і брак часу Вадим кладе трубку і повертається до розмови. «У Києві значно цікавіше, ніж, наприклад, у Лондоні. Там усе стабільно добре, у нас – постійно щось трапляється», – каже дипломат.

IMG_2820

На стінах у вітальні резиденції повно картин з канадських фондів: мистецький спадок країни, на прапорі якої величезний червоний кленовий листок. На поличках бібліотеки книжки українською та англійською про геополітику, культуру та мистецтво. У коридорі на столі поруч із прапорами наших країн журнал, в якому відвідувачі традиційно залишають свої підписи. Тут безліч прізвищ відомих політиків та перших людей держави. Цей журнал посли Канади в Україні ведуть ще з 1996 року. До слова, на першій сторінці майже 20 років тому поставив свій автограф і пан Роман, який, щоправда, зараз у цьому домі в дуже поважному і надзвичайному статусі.

Роман Ващук – непересічна людина, яка, здається, знає все про все. «Згуба» – як у Фамілії називаємо дедя, легко говорить як про політику, так і про канадських інуїтів, архітектурні виклики сучасного Львова чи проблему імпорту картоплі в Україну. Дедьо направду насолоджується своїм перебуванням у Києві, де працює Послом трохи більше року. Ми ж, вісім фаміліянтів з Києва і Львова, неабияк тішимось, що скористались унікальною нагодою провести кілька вечірніх годин у компанії Лісового Чорта.

IMG_2829

Фаміліянти висловлюють щиру подяку Лісовому Дідькові Романові Ващуку за неймовірну гостину! Обіцяємо завжди оперативно реагувати на запрошення і будемо раді новим зустрічам.


 

vashchukРОМАН ВАЩУК

Народився 1962 року в Торонто. Батьки іммігрували після Другої світової війни до Канади. Батько народився на Івано-Франківщині. Мати — уродженка Бучача на Тернопільщині, донька начального директора Бучацького Повітового Союзу Кооператив Миколи Хархаліса. Вільно володіє англійською, французькою, німецькою, російською, українською, польською, сербською мовами.

Від 1987 року на дипломатичній роботі в Міністерстві закордонних справ Канади.

У 1988–1991 роках — співробітник канадського посольства в СРСР.

Від 1994 до 1998 р. — радник у канадському посольстві в Києві. Працював у Берліні у штаб-квартирі Оттави (Канада).

Від серпня 2011 року — Надзвичайний і Повноважний Посол Канади у Белграді (Сербія).

Від 2014 року — Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Києві. 1 грудня 2014 року вручив вірчі грамоти Президенту України Петру Порошенку.

19-20 листопада 2015 з робочим візитом відвідав Тернопільську область, зокрема, Бучаччину.

Читайте більше тут.