Короткий опус про пластове Свято Весни у Львові

“І третього дня Свято Весни було закрито, і всі були щасливі і поїхали додому, і радісні були всі діти довкола наметів танцювавші та возрадувалися вони, що грамоти отримали і призи кошерні.

(Від коменданта послання, головного писаря читання — з наказу на закритті).

Весна для будь-кого з Фаміліянтів — особлива пора. Це час, коли Лісова Премудрість особливо активізується і б’є в голову настільки, що хочеться щось організовувати. Весна не оминула Фаміліянтів цього разу, тому в проводі Свята Весни станиці Львів: Iskra. 30 років в мережі зібралися представники не лише 5-ти куренів УСП, але й представники двох кодел Великого Племени.

Панорама закриття Свята Весни. Фото – Орест Свірчевський

17-19 травня, в околицях села Заверещиця Городоцького району стартував один з найбільших пластових заходів року – Свято Весни. Фантазія бурхливо витала над карпатськими горами, щоб нашептати організаторам відповідну легенду, яка була б цікавою і дітям, і дорослим. Тож, цього року львівські пластуни і пластунки бавилися в одну єдину соціальну мережу Iskra, яка мала б вивести нас всіх в офлайн та навчити спілкуватися між собою. Саме спілкування та товариськість є запорукою існування нашої організації, що через століття міцно стоїть на своїх “ногах” та кріпне з кожним днем. Більше 1000 юнацтва, пташат та гостей Свята Весни зібралися також, щоб вшанувати патрона Пласту — Святого Юрія, який своїм списом охороняє нас усіх від бід буденності.

Сеньйори станиці Львів обговорюють важливі речі. Фото – Михайло Крицун, ЛЧ

Понад тисяча дітей зібралися в одному місці, аби позмагатися в табірництві, куховаренні, спортових змагах та багатьох інших. Цього року, зокрема під час Великого і Малого Теренового Змагу, була присутня точка від Крайового мандрівного табору “Незвіданими Стежками”, який організовують цього року Лісові Чорти.
В організаційному комітеті, дітей бавили писар Свята Весни ст. пл. скоб Тарас Іщик, ЛЧ (кодло МФ “Хом’як”), начальник штабу пл. сен. пр. Євген Миколишин, ЛЧ (кодло СФ “Близниця”), бунчужний коша ст. пл. Тарас Ванджала та головний інструктор ст. пл. скоб Вадим Костюк (кодло МФ “Близниця”). Своєю увагою також не обділив пл. сен. пр. о. Олексій Медик, ЛЧ – капелан Пласту від УГКЦ в Україні, що відправив недільну літургію. Слід також відзначити і те, що цього Свята Весни після кількарічної перерви взяв участь в змагах 11-й курінь УПЮів ім. Івана Сірка, виховниками якого є Лісові Чорти.

Зліва направо: пл. сен. Євген Миколишин, ЛЧ (начштабу), ст. пл. Тарас Ванджала (бунчужний коша), ст. пл. скоб Вадим Костюк (головний інструктор), ст. пл. скоб Тарас Іщик, ЛЧ (писар Свята Весни). Фото – Артем Мізюк

Кожного року цих фаміліянтів надихає щось особливе. Щось особливе рухає їхніми помислами, щоб зорганізувати таку кількість дітей, та не тільки забезпечити їм дозвілля, але й дати їм старт для початку таборового сезону.

Цілий рік ще попереду, багато заходів ще буде, а Лісова Премудрість буде далі нас вести своїми незвіданими стежками до нових та цікавих ідей.

Більше фото та інформації, ви можете побачити на сторінці Свята Весни.

https://youtu.be/loRwmKYJuWU

#конектимось #iskraпішла