Улітку 2012 року він разом із товаришем Романом Ковалем врятував життя двох дітей, яких вітер на надувному матраці відніс у відкрите море. Згодом матрац перекинувся і діти опинилися у воді, що з берега помітили волинські пластуни. Їм вдалося витягти з води обох хлопчиків віком 4 та 6 років.

Пластун з куреня «Лісові Чорти» Вадим Петрук впевнений, що будь-хто із членів організації на його місці зробив би те ж саме. «Упродовж пластування окрім навичок, які допомагають вижити в лісі чи виходити на найвищі гори світу, у тебе формується певна система цінностей та пріоритетів, які, зрештою, описані у пластовому законі та обов’язках пластуна (Бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим та жити згідно з пластовим законом, – ред.)» – у коментарі «Дню» зазначив пластун.

«Порятунок чужого життя – це найвищий рівень допомоги. Він завжди суміжний із ризиком для життя особистого. Власне це і є вищою ознакою якості виховного продукту Пласту. Метою ж організації є виховати такого громадянина, який за потреби ризикуючи власним добробутом і життям, допоможе іншому. Через плекання духу, самоорганізації в складних життєвих ситуаціях, Пласт зробив свого вихованця готовим до таких викликів. Після здобуття Україною незалежності і відновлення тут організації, таку відзнаку отримали лише п’ятеро», – відзначає Голова організації «Пласт» в Україні Ярослав Юрчишин.

На захід у Києві прибули також представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та київські пластуни.
«Одним із наших обов’язків є допомагати іншим. Це правило є засадничим для всіх скаутів світу. Мені дуже приємно, що наші українські скаути – пластуни такими вчинками є своєрідним  прикладом для наслідування. В нас є свої сучасні та скромні герої, які ставлячи під ризик власне життя, рятують життя інших. Я горджуся такими вихованцями українського Пласту», – зазначив провідний науковець IBM в галузі комп’ютерних технологій Любомир Романків, який спеціально прибув до України з США, аби вручити одну з найвищих пластових нагород.
Більше фото на сторінці у Facebook