Лісові Чорти — це гурти українських пластунів, що хоч розкинені по цілому світі, однак об’єднані у Велике Плем’я Лісових Чортів.

А постало це Велике Плем’я із малого гуртка львівських пластунів, коли то на мандрівках по диких і непроглядних закутинах Карпат, серед дрімучих лісів промовила до них Лісова Премудрість. І відкрила Вона очі лісовочортівським предкам на ясні сторінки життя, навчила їх життєрадости, фантазії, дала розмах і закріпила дружбу. І казала Вона їм складати свої пісні і сміятися серед найбільших негод.

І промовила Вона на краю гущавини біля скель-печер Розгірча устами старої бабусі, котра дала їм назву «Лісові Чорти». І це вона наказала орлам, що бились високо над скелями, скинути під ноги мандрівникам свої пера. Так дала їм їхню відзнаку.

І так Року Божого 1922, місяця липня, 22 дня, з гуртка зродилося Велике Плем’я Лісових Чортів.

І росло воно числом, силою і славою. І дало Українському Народові та Пластові робітників і провідників.

І дало героїв, що на жертівнику Батьківщини поклали свої молодечі голови.

У сумні часи ширило Велике Плем’я Лісових Чортів спів і радість і веселість. Серед праці, забави й мандрівки — слухаючи Лісової Премудрости – творило свої звичаї, що на них сперлася його сила й слава.

А об’єднується Велике Плем’я Лісових Чортів спільним розу­мінням пластової ідеї, власним стилем пластування і своєрідними особистими прикметами своїх членів.

Усі Лісові Чорти мусять бути добрими пластунами. Але у пластуванні підходять вони суворо до змісту, а свобідніше до форми. І вірять вони непохитно у пластову ідею, що є по дорозі до Великої Української Ідеї і кращого завтра людства. Але у формальних спра­вах керуються фантазією, свободою і вказівками Лісової Премудрости.

А спирає Велике Плем’я Лісових Чортів свою єдність і силу на вузлах особистого добору і дружби, а не тільки на формальній приналежності.

Кожний Лісовий Чорт мусить бути лицарської вдачі й арис­тократичного духа, при цьому мусить визначатися життєрадістю, оптимізмом, фантазією, чуттям гумору й романтики та в будь-якому — але доброму — напрямі вибиватись понад пересічність. Бо Лісові Чорти пересічности не люблять. І мусять вони завжди «тримати фасон». Ці прикмети окремих фамішянтів надають цілому Великому Племені, його життю та пластовій праці окремого стилю.

А мають Лісові Чорти за мету працювати в міру своїх сил на користь і на славу України, Українського Пласту і свого Великого Племени.

І хочуть вони внести у пластове життя та поглибити елемент великої дружби, буйного розмаху, фантазії, романтики й веселости, бо вірять що їх племінне життя — це найкращий спосіб для цього.

І хочуть вони теж і поза Пластом жити згідно з пластовим законом і лісовочортівським стилем, а зокрема хочуть завжди собі взаємно допомагати, де й коли цього було б треба.

І хочуть вони, хоч розкинені по цілому світі, становити спільноту, об’єднану загальноукраїнськими, пластовими й фамілійними ідеями, та працювати на користь української справи на теренах їх нового поселення.

chortopolokh